0
0

Pokoik dziecięcy to miejsce gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu. To właśnie tam przyswajają nową wiedzę , wymyślają nowe zabawy oraz uczą się kreatywności.
Nie od dziś wiadomo, że wnętrze wpływa na rozwój dzieci, dlatego wszystkie elementy znajdujące się w pokoju dzieci powinny składać się w spójną całość.

Moda
Naturalną a zarazem nieuniknioną rzeczą jest zmiana trendów wnętrzarskich. Projektując pokój dziecięcy warto pamiętać że to wnętrze ma służyć naszym maluchom, a nie dorosłym. Dzieci na etapie wczesnego rozwoju potrzebują własną przestrzeń, ale także przedmioty które będą pobudzać ich zmysły, kreatywność i tym samym pomagać w odkrywaniu świata.

Kolory
Zdecydowanie istotną rolę odgrywają kolory, które otaczają Nasze pociechy. Wybierając odcienie dobierzmy je do wieku dziecka.
Przykładowo jasne pastele, jak błękit, czy róż będą pięknie się prezentować w pokoju dla najmłodszych. Dzięki takiej kolorystyce dziecko poczuję się pewnie i bezpiecznie.
Dla przedszkolaków i starszaków wybierzmy nieco intensywniejsze kolory pasteli. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie szerszej palety barw, co podziała stymulująco na ich rozwój.

Jednak w kąciku do nauki warto zadbać o spokojne barwy, na przykład biel lub delikatny beż, które nie będą dekoncentrować i pozwolą na efektywne wykorzystanie czasu przeznaczonego na naukę.
Zdecydowanie odradzane jest wprowadzanie do pomieszczenia elementów o agresywnych barwach jak np. czerwony. Szczególnie u najmłodszych te kolory pobudzają negatywne emocje, drażliwość i dekoncentrują.

Serce włożone w tworzenie pomieszczenia da waszemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i tak ważną kreatywność i radość na wczesnym etapie rozwoju. To do dzieła! Projektujmy!

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
EUR Euro